Odborová organizace OS ECHO DEZA a.s. Valašské Meziříčí
Pro vstup do členské sekce je nutné být přihlášen.

Os.číslo zaměstnance:

Heslo:

registrovat se
zapomněli jste heslo?


Vyhovují Vám akce pořádané odbory?
Ano
  48%
Ne
  42%
Nikdy jsem se žádné akce nezúčastnil/a
  4%

Solidarita s řeckými zaměstnanci! Solidarita se zaměstnanci loděnic Skaramanga!

 

Řečtí občané pokračují v boji s dramatickými důsledky více než šestileté neoliberální úsporné politiky. Pracovní místa byla zničena, rozpočty byly osekány a sociální systémy byly odstraněny. Téměř 1.4 milionů lidí (27.4%) je bez práce, nezaměstnanost mladých dosahuje 54.6 %, a stovky tisíc Řeků a občanů překročilo hranici chudoby v důsledku snížení mezd, sociálních dávek a penzí, a také v důsledku prudkého nárůstu daní, který je součástí programu strukturálního přizpůsobení.

Zaměstnanci nemají jinou možnost než se sjednotit a protestovat proti nespravedlnosti této recese/brutálním opakujícím se škrtům a musí vydržet tak dlouho, až se jim podaří přesvědčit ty, kteří jsou u moci, aby změnili svůj kurs.

Řecké odbory bojují za udržení průmyslové zaměstnanosti, ale řecké orgány namísto toho, aby je podpořily, útočí na odbory a na práva zaměstnanců a kriminalizují odborové představitele. 12 odborářů, včetně předsedy řeckého kováckého svazu POEM, v současné době čelí soudnímu procesu z důvodů falešného obvinění, které souvisí s férovou a oprávněnou demonstrací, která proběhla v roce 2012. Byli postaveni před soud 1. října 2013 kdy je do Atén přijelo podpořit více než 150 odborových představitelů a členů industriAll Europe z celé Evropy. Vynesení rozsudku v tomto případě bylo odloženo a druhé slyšení proběhne 5. května 2014.

ŘEČTÍ ZAMĚSTNANCI A PŘEDSTAVITELÉ ODBORŮ, KTEŘÍ ČELÍ TOMUTO NESPRAVEDLIVÉMU OBVINĚNÍ PŘED SOUDEM, POTŘEBUJÍ VAŠI PODPORU!

Pokud chcete podepsat petici klikněte na níže uvedený odkaz:

http://www.industriall-europe.eu/data/feedback/petition01.asp?mloc=pubp&lg=CZ#bb

2014-01-31