Odborová organizace OS ECHO DEZA a.s. Valašské Meziříčí
Pro vstup do členské sekce je nutné být přihlášen.

Os.číslo zaměstnance:

Heslo:

registrovat se
zapomněli jste heslo?


Vyhovují Vám akce pořádané odbory?
Ano
  48%
Ne
  42%
Nikdy jsem se žádné akce nezúčastnil/a
  4%

Eurodemonstrace Brusel 29.září 2010

31.září 2010

Brusel zažil 29.září 2010 horké chvíle. Sto tisíc demonstrantů z několika evropských zemí přivedla do ulic hlavního města EU Evropská odborová konfederace. Protestovali proti úsporným opatřením evropských vlád.

Odbory upozorňovaly hlavně na skutečnost, že finanční krize byla způsobena do značné míry špatným hospodařením bank, kterým ovšem byly ztráty sanovány ze státních rozpočtů. Banky dnes mají opět zisky a státům zůstaly díry v rozpočtech, které se musí něčím zalepit, což se dotkne všech - zvýšením daní, zmenšením sociálních výhod apod. K tomu v Evropě stále klesá počet pracovních míst.

Se sto tisíci účastníky se jednalo o jednu z největších demonstrací poslední doby. Kromě desítek tisíc belgických odborářů se jí zúčastnili demonstranti z mnoha jiných států, i ze zemí, které nejsou členy Evropské unie, jako jsou Turecko nebo Norsko.

Účast asi tří set českých odborářů organizovala a financovala Českomoravská komora odborových svazů, demonstrace se osobně zúčastnil i nový předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil. Z Dezy se autobusem do Bruselu vypravili čtyři členové odborů.