Odborová organizace OS ECHO DEZA a.s. Valašské Meziříčí
Pro vstup do členské sekce je nutné být přihlášen.

Os.číslo zaměstnance:

Heslo:

registrovat se
zapomněli jste heslo?


Vyhovují Vám akce pořádané odbory?
Ano
  48%
Ne
  42%
Nikdy jsem se žádné akce nezúčastnil/a
  4%

Eurodemonstrace ve Wroclavi

2011-09-20

V polské Vratislavi se v sobotu 17. září uskutečnila demonstrace evropských odborářů svolaná Evropskou odborovou konfederací ve spolupráci s polskými odborovými konfederacemi Solidarita a OPZZ. Eurodemonstrace se konala v souvislosti s polským předsednictvím EU, konkrétně se zasedáním ministrů financí a hospodářství členských zemí EU a představitelů Evropské centrální banky, kteří ve Vratislavi jednali o hospodářské a finanční situaci v EU.

ČMKOS a její odborové svazy se do akce zapojily a vyslaly na ni asi 180 účastníků. Demonstranti nesli transparenty s hesly: Ano evropské solidaritě, Ano pracovním místům a právům zaměstnanců, Ne jednostranně přijímaným úsporným opatřením.

Hlavním mottem eurodemonstrace ale byl odpor odborářů proti narůstající bídě v EU a obohacování už bohatých. Vztah ministrů financí EU k potřebám a starostem lidí se plně projevil tím, že ministři záměrně schůzku ukončili dřív, aby se vyhnuli setkání s demonstranty.
Například „domácí“ Odborový svaz Solidarita žádal na transparentech solidární chování celé Evropy. Jeden z demonstrantů Radiožurnálu řekl, že protest je proti tomu, že bohatí jsou stále bohatší a chudí chudnou. Chtějí tak dát najevo nesouhlas s dopady škrtů a úsporných opatření na obyčejné lidi. Chtěli, aby se o tom svět dozvěděl. Eurodemonstrace se zúčastnilo asi 30 000 odborářů ze zemí EU.